Aký je rozdiel medzi striebrom a rhodiom?

Aký je rozdiel medzi striebrom a rhodiom?

V súčasnej dobe máme široký výber bižutérie vyrobenej z rôznych materiálov. Sú ale medzi nami dievčatá a ženy, ktorým vadí nosiť obyčajný kov, pretože sú naň proste alergické. Asi to poznáte ak máte na ušiach celý deň náušnice a už sa nemôžte dočkať kedy si ich dáte z uší dole, pretože vás bolia z celodenného nosenia. Preto sú naše šperky potiahnuté rhodiom a sú vhodné aj pre dámy, ktoré túto alergiu na kov majú. A čo to vlastne to rhodium je? Aký je rozdiel medzi striebrom a rhodiom? To si vysvetlíme v nasledujúcich riadkoch.

Striebro je známe už od staroveku, je mäkké a veľmi dobre sa s ním pracuje, zaraďuje sa medzi drahé kovy. Avšak jeho nevýhodou je, že veľmi ľahko dochádza k jeho oxidácii (sčernaniu).  K docieleniu pevnosti tohto kovu sa doň pridávajú aj ďalšie kovy ako je napr.meď a nikel. Preto ak nosíte strieborné šperky a vaša pokožka na to zareaguje, že sčervenie alebo vás bolia uši z náušníc, nemáte alergiu na striebro ale práve na tieto kovy, ktoré sa doň pridávajú.

Rhodioum je drahý kov, ktorý svojou farbou pripomína striebro. Avšak v porovnaní so striebrom je odolnejší voči vonkajším vplyvom ako je vlhkosť a pot. Šperky, ktoré sú potiahnuté rhodiom sú odolnejšie voči sčernaniu a nedráždia pokožku ako je to u striebra, preto sú omnoho viac vhodnejšie pre alergikov.

Špeciálne ponuky
Zobraziť všetky

 Staň sa fanúšikom

Staň sa našim fanúšikom a získaj 3 % zľavu!

 Staň sa fanúšikom

Ak nie ste prihlásený do Facebooku, prosím najskôr sa prihláste, znovu obnovte túto stránku a potom kliknite na tlačítko Like. Inak nie je možné obdržať Váš kupón..