Informácie o originálnom pôvode značky Swarovski krištáľ.

Informácie o originálnom pôvode značky Swarovski krištáľ.

Swarovski je rakúsky rodinný podnik so sídlom v tirolskom mestečku Wattens. V Rakúsku sa jeho výrobky dnes považujú za národný symbol a vždy sa spomínajú medzi prvými vecami, ak treba uviesť, čo by sa cudzincom v Rakúsku odporučilo.

Brusič skla Daniel Svárovský /Daniel Swarovski, nar. 1862 v Čechách/ vynašiel v roku 1883 elektrický stroj na vybrusovanie krištáľových kameňov a v roku 1895 sa presťahoval  do Tirolska za bohatým zdrojom vodnej energie, potrebnej na ich brúsenie. So svojim švagrom založil vo Wattens brusičskú dielňu.

Svárovský so svojimi troma synmi v roku 1911 založil vlastnú továreň a o dva roky neskôr, v roku 1913 začal pod hlavičkou firmy vyrábať opticky dokonalý krištáľ, ktorého výroba je dodnes firemným tajomstvom. V roku 1931 začal Swarovski vyrábať krištáľové ozdoby na šaty tzv. "trimmings". V roku 1956 uviedol Swarovski spoločne s módnym domom Christian Dior na trh kameň Aurora Borealis, ktorého dúhový efekt bol dosiahnutý zvláštnou vákuovou povrchovou úpravou. Firma Swarovski brúsi aj prírodné a syntetické šperkárske kamene pod názvom Signity.

Špeciálne ponuky
Zobraziť všetky

 Staň sa fanúšikom

Staň sa našim fanúšikom a získaj 3 % zľavu!

 Staň sa fanúšikom

Ak nie ste prihlásený do Facebooku, prosím najskôr sa prihláste, znovu obnovte túto stránku a potom kliknite na tlačítko Like. Inak nie je možné obdržať Váš kupón..